ДО УВАГИ БАТЬКАМ !



ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДНЗ: ОПЛАТА Й НАДАННЯ ПІЛЬГ

Звільнення від плати

Право на звільнення від плати за харчування дошкільнят у державних і комунальних ДНЗ мають батьки або особи, що їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) (ч. 5 ст. 35 Закону № 2628).

Для звільнення від плати або зменшення її розміру батьки подають до закладу (п. 2.5 Порядку № 667):

• довідки про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, видані за місцем отримання доходів;

• довідку про склад сім’ї, видану житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами.

Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування в ДНЗ проводиться щорічно і протягом року може переглядатися, але не більше одного разу (п. 2.5 Порядку № 667). Запроваджується таке звільнення в місячний строк після подання відповідних документів. Якщо необхідні документи не подані, плата з батьків справляється на загальних підставах.

Харчування дітей у ДНЗ оплачується лише за дні відвідування дитиною закладу. За дні її відсутності (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період, що триває 75 днів, тощо) плата з батьків не справляється.

Конкретна сума, яку належить внести батькам за харчування своїх дітей, визначається в квитанції, яку щомісяця вони отримують для здійснення оплати.

Додаткові пільги з оплати

Окремо слід зупинитися на пільгах для багатодітних сімей, якими згідно з п. 2.3 Порядку № 667 вважаються сім’ї, які складаються з батьків (одного з батьків) та трьох і більше дітей. Розмір плати для них зменшується на 50 %. При цьому нарівні з рідними дітьми враховуються падчерки та пасинки, які проживають у цій сім’ї, якщо їх не було враховано в сім’ї одного з їх рідних батьків, а також діти, на яких оформлено опіку у зв’язку зі смертю батьків, позбавленням їх батьківських прав, засудженням до позбавлення волі, включаючи час перебування батьків під слідством, або направленням їх на примусове лікування тощо (п. 2.3 Порядку № 667).

Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, гарантоване право на безкоштовне відвідування ДНЗ. Тобто особи (опікуни), які оформили опіку над неповнолітніми дітьми вказаної категорії, не платять за їх харчування в ДНЗ (п. 2 ст. 33 Закону № 2628).

Плата з батьків не справляється за харчування дітей у санаторних ДНЗ (групах) для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу, у спеціальних ДНЗ (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та(або) розумового розвитку, а також в інших випадках, передбачених законодавством (діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях, батьки і діти, потерпілі від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, тощо – п. 2.6 Порядку № 667).

До визначеної батьківської плати за харчування дітей у ДНЗ можуть застосовуватися додаткові пільги. Надаються вони за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, підприємств, ор-ганізацій, установ. Зазначене може стосуватися, наприклад, сімей, потерпілих від стихійного лиха, або з інших причин. Для надання таких пільг місцеві органи влади розробляють спеціальну програму, призначають конкретного виконавця та затверджують кошторис на проведення цього заходу (Закон від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Кiлькiсть переглядiв: 551

Коментарi